پردیس یار

پردیس فاز 6

وبلاگ

3 آگوست 2023 85 بازدید
پردیس یار
پردیس فاز 6

پردیس فاز 6

قبل از پرداختن به معرفی پردیس فاز 6، باید بگوییم که شهر پردیس، یکی از شهرهایی است که در کنار تهران، با هدف انتقال جمعیت از تهران و جا دادن به مهاجران تاسیس شده اما توانسته نظر ساکنان تهرانی را نیز به خود جلب کند. شهر پردیس در شمال شرقی تهران قرار گرفته و دارای 12 فاز مختلف است که هرکدام کاربرد متفاوتی دارند. بعضی فازها مسکونی، بعضی تجاری، بعضی صنعتی و بعضی هم خدماتی هستند. تقریبا 250 هزار نفر در شهر پردیس با مساحت 280 کیلومتر مربع زندگی می‌کنند. اگر تمایل به خرید ملک در شهر پردیس را دارید، سایت پردیس یار یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین سایت‌هایی است که به نیازمندی‌های املاک شهر پردیس اختصاص یافته است. با مراجعه به این سایت می‌توانید آگهی های مربوط به فازهای مختلف پردیس از جمله پردیس فاز 6 را مشاهده کنید. برای آشنایی بیشتر با فاز 6 در ادامه این محتوا از پردیس ‌یار ما را همراهی نمایید.

بهترین فاز پردیس

بهترین فاز پردیس کدام است؟ اگر راجع به شهر پردیس تحقیق می کنید یا تمایل دارید در شهر پردیس ملکی را خریداری کنید، احتمالا با این پرسش مواجه می‌شوید. مهم‌ترین فاکتور در پاسخ دادن به این پرسش، نوع ملک و کاربری آن برای شماست. زیرا؛ فازهای مختلف شهر پردیس هرکدام کاربری خاصی دارند. به عنوان مثال؛ اگر به قصد سکونت می‌خواهید مسکن بخرید، نمی‌توانید در پردیس فاز 6 یا فاز 7 به دنبال آن باشید! طبق این موضوع اینکه کدام فاز پردیس بهتر است در اولین فاکتور بستگی به نوع استفاده شما دارد.

بهترین فاز پردیس

در ادامه پس از اینکه فاز مرتبط با استفاده خود را پیدا کردید، باید به عواملی مانند موقعیت جغرافیایی فاز، امکانات شهری که در آن فاز ساخته شده، دسترسی و سیستم حمل و نقل فاز، طراحی فاز و ساختمان‌های بنا شده در آن و به طور کلی زیرساخت‌های شهری برپا شده در فاز توجه کنید. مسلما هرچقدر فاز قدمت بیشتری داشته باشد، این عوامل در آن از رشد و توسعه بیشتری برخوردار بوده‌اند و هر چقدر فاز تازه ساخت‌تر باشد، این امکانات هنوز در حال توسعه‌اند. به طور کلی؛ فازهای دارای قدمت بیشتر برای سکونت و یا بهره‌برداری مناسب‌تر‌ند و فازهای در حال توسعه، فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آیند. از این رو؛ قبل از خرید ملک در پردیس فاز 6، حتما به موارد بالا توجه داشته باشید و از سایت پردیس یار برای این منظور استفاده کنید.

موقعیت فاز 6 پردیس

شهر پردیس فاز 6، از سه راه تهران‌پارس 30 کیلومتر فاصله دارد. فاز 6 از شرق تا غرب شهر پردیس کشیده شده و با فازهای 1، 2، 3، 4، و 7 هم مرز است. به این صورت که فازهای 1 تا 4 در شمال فاز 6 واقع شده‌اند و از نظر طولی، فاز 6 تمامی آن‌ها را پوشش می‌دهد. فاز 7 در غرب فاز 6 واقع شده و در شرق آن بومهن قرار دارد. در شمال آن جاده قدیم جاجرود قرار گرفته و در جنوب آن روستای کرشت واقع است که بسیار خوش آب و هواست. پردیس‌ یار، یک سایت جامع و کاربردی برای شناخت کامل شهر جدید پردیس بوده و به شما در خرید و فروش ملک و یا سرمایه‌گذاری کمک می‌‌کند.

موقعیت فاز 6 پردیس

کاربری پردیس فاز 6

اکنون که به موقعیت پردیس فاز 6 پی بردید، نوبت به بررسی کاربری آن می‌رسد. همان طور که قبلا گفته شد، فازهای مختلف شهر پردیس، کاربردهای مختلفی دارند. برای مثال؛ فاز 3 پردیس برای سکونت ساخته شده و مسکونی است یا مثلا فاز 7 پردیس یک شهرک صنعتی بوده و در آن مجتمع‌های مسکونی و تجاری ساخته نشده و سازه‌های آن به صورت سوله هستند. پردیس فاز 6 ، مانند فاز 10 ساخته شده است. هر دوی آن‌ها زمین‌های ذخیره شهری هستند، یعنی زمانی که یک شهر ساخته می‌شود، ابتدا قسمت‌های تعیین شده را تکمیل می‌کنند و بعد از تکمیل آن بخش‌ها نوبت به توسعه شهر و تکمیل زمین‌های ذخیره می‌رسد. به طور کلی، بیشتر زمین‌های فاز 6 پردیس تفکیک نشده‌اند و در آن منطقه مسکونی وجود ندارد. البته واحدهای مسکونی در این فاز ساخته شده اما به صورت گسترده و وسیع کاربری مسکونی ندارند. اگر قصد خرید مسکن در فاز 6 را دارید، قبل از چک کردن آگهی های پردیس یار باید توجه داشته باشید که تعداد این واحدها محدود است.

کاربری پردیس فاز 6

در پردیس فاز 6 علاوه بر دانشگاه آزاد پردیس، پارک علم و فناوری هم قرار گرفته که به این معنی است که فاز 6 دارای کاربری دانش بنیان است. پارک علم و فناوری، بزرگ‌ترین پارک فناوری کشور است که در سال 1380، اراضی در نظر گرفته شده برای این پارک آماده شده و سپس طبق طرح راهبردی و جامع شهر پردیس، ساخت این پارک آغاز شد. در حال حاضر، تقریبا 400 واحد دانش بنیان در زمینه فناوری‌های پیشرفته عضو این مجموعه شده‌اند. هدف ساخت و ساز و توسعه پارک علم و فناوری پردیس این است که هزار هکتار توسعه پیدا کند که این موضوع به رشد و توسعه شهر پردیس کمک زیادی می‌کند. علاوه بر موارد گفته شده، انجام فعالیت های تولیدی صنعتی در پارک علم و فناوری ممنوع است. زیرا؛ یکی از اهداف توسعه شهر پردیس کاهش آلودگی محیط زیست بوده و با این ممنوعیت می‌توان آلودگی‌های زیست محیطی را بیشتر تحت کنترل درآورد.

از این رو؛ می‌توان گفت که پردیس فاز 6، فاز علمی شهر پردیس بوده و دارای تعداد محدودی واحد مسکونی است. برای رفتن به دانشگاه و عضو شدن در مجموعه پارک علم و فناوری، می‌توانید به این فاز مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید که جهت خرید ملک مسکونی در فاز 6 باید صبور باشید و از پردیس یار برای این منظور کمک بگیرید. چرا که واحدهای مسکونی در فاز 6 به تعداد محدودیتی یافت می‌شوند.

بافت فاز 6 پردیس

همان طور که قبلا گفته شد، بخش‌های زیادی از پردیس فاز 6 هنوز تفکیک نشده‌اند. این بدان معناست که در این فاز هنوز یک بافت شهری شکل نگرفته است. از آنجایی که فاز 6 حالت تپه ماهوری دارد، زمین‌ آن دارای پستی و بلندی است و به دلیل کامل نشدن توسعه شهری در این فاز، زمین‌های آن خاکی بوده و هیچ کدام از راه‌های آن جدول کشی و آسفالت نشده است. اما؛ می‌توانیم بگوئیم که آینده‌ای خوب در انتظار این فاز از پردیس است. چرا که بعد از پر شدن فازهای مسکونی پردیس، این فاز نیز به فاز مسکونی تغییر کاربردی خواهد داد. برای خرید زمین و یا ملک در پردیس فاز 6، از سایت پردیس یار استفاده کنید.

امکانات رفاهی فاز 6 پردیس

زمانی که در آگهی‌های پردیس‌ یار جستجو می‌کنید، دانستن امکانات فازی که ملک موردنظرتان در آن واقع شده اهمیت زیادی دارد. با توجه به محدود بودن املاک مسکونی پردیس فاز 6 و کاربرد آن به عنوان زمین ذخیره شهری، امکانات آن چندان پیشرفته نیست. از طرفی هم زمین‌های این فاز به طور کامل تفکیک نشده‌اند و واگذاریشان به مالکان انجام نشده است. این موارد باعث شده که امکانات در حد معمولی برای ساکنان کم فاز 6 فراهم شود.

امکانات رفاهی فاز 6 پردیس

سند بیشتر زمین‌های فاز 6، به صورت مادر است. برخی از آن‌ها به صورت سهمی و برخی دیگر به صورت متری تقسیم‌بندی شده و به شکل مشاع به مشتریان به فروش رسیده‌اند. البته بعضی زمین‌های فاز 6 سند تک برگ دارند. از آنجایی که املاک ساخته شده در پردیس فاز 6 بسیار محدودند، تقریبا خالی از سکنه می‌باشند. اما؛ بعضی بخش‌های محدود مانند زمین‌های پشت دانشگاه آزاد پردیس که زمین‌های اوقافی هستند، سکنه محدودی دارند. زیرا؛ در این ناحیه از چندین سال پیش ساختمان یا کارگاه ساخته شده است. علاوه بر آن در این ناحیه رودخانه آب انجیرک هم قرار گرفته است.

توسعه فاز 6 پردیس

از آنجایی که پردیس فاز 6 با هدف زمین‌های توسعه شهری تاسیس شده، در بهره بردن از آن شناخت فرصت‌های توسعه اهمیت زیادی دارد. زیرا؛ زمین‌های ذخیره بعد از تکمیل سایر بخش‌های شهری تکمیل می‌شوند. بنابراین؛ برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت بسیار مناسب‌اند و در صورتی که در این زمین‌ها سرمایه‌گذاری کنید، پس از تکمیل ساخت و ساز شهر ارزششان بسیار بالا می رود و سود فراوانی به دست می‌آورید.

توسعه فاز 6 پردیس

تاسیس پارک علم و فناوری در پردیس فاز 6 و به دنبال آن وجود شرکت‌های دانش بنیان یکی از عواملی است که باعث توسعه شهر پردیس شده و فرصت خوبی برای پیشرفت این ناحیه ایجاد کرده است. علاوه بر آن وجود سیستم حمل و نقل مخصوصا مترو در یک ناحیه باعث سرعت بخشیدن به توسعه آن ناحیه می شود. ساخت مترو یکی دیگر از فرصت های پیشرفت فاز 6 می باشد که طبق طرح‌های توسعه شهری پردیس، قرار است مترو پردیس با دو ایستگاه در دست ساخت قرار بگیرد. نکته جالب توجه این است که هردوی این ایستگاه‌ها فاصله کمی با فاز 6 دارند و به آن نزدیک هستند. وجود مترو در نزدیکی فاز 6 باعث آسان شدن رفت و آمد به تهران و پردیس می‌شود و علاوه بر آن ارزش زمین‌های پردیس را هم بالاتر می‌برد.

مورد دیگری که در توسعه شهر پردیس نقش پررنگی دارد، وجود دانشگاه آزاد اسلامی پردیس است. این دانشگاه در فاز 6 ساخته شده و دارای مساحتی حدود 25 هکتار می‌باشد. دانشگاه آزاد پردیس در نزدیکی پارک علم و فناوری ساخته شده و به جاده تهران – بومهن دسترسی دارد. از اهداف و چشم‌اندازهای مسئولان دانشگاه این است که بتوانند از موقعیت این دانشگاه که در کنار پارک علم و فناوری قرار گرفته استفاده کنند و دانشگاه آزاد پردیس را به یک دانشگاه جامع در کشور تبدیل نمایند. این موضوع کمک زیادی به توسعه پردیس فاز 6 می‌کند و فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری به وجود می‌آورد. پس، اگر شما هم به دنبال سرمایه‌گذاری و خرید ملک و زمین در این فاز از پردیس هستید، می‌توانید از سایت پردیس یار برای این منظور استفاده کنید. پردیس یار، بزرگ‌ترین سایت نیازمندی املاک در شهر جدید پردیس بوده و با معرفی کامل و دقیق هر فاز به شما کمک می‌کند تا بتوانید ملک مورد نظر خود را با بودجه‌ای که در اختیار دارید، خریداری کنید.

دسترسی فاز 6

از آنجایی که جمعیت ساکن در فاز 6 بسیار کم است و تقریبا می‌توان گفت که این فاز خالی از سکنه است، می‌شود گفت وضعیت حمل و نقل در این فاز عادی است. اما؛ وضعیت حمل و نقل عمومی آن نیاز بیش‌تری به توسعه دارد. توسعه وسایل نقلیه عمومی مانند تاکسی و اتوبوس و بهبود وضعیت راه‌های این فاز بخشی از نیازهای این فاز تلقی می‌شود و برای آسایش بیش‌تر ساکنان باید گسترش پیدا کند. از دلایل بهبود وضعیت حمل و نقل در پردیس فاز 6 ، وجود دو جاده مهم است که در شمال زمین‌های پارک علم و فناوری قرار گرفته است. با وجود این دو جاده دسترسی به سکونتگاه‌ها و مراکز آن ناحیه آسان‌تر می‌شود و ارتباط فاز 6 با سایر فازها و قسمت‌های شهر پردیس بهبود می‌یابد.

رفتن به پردیس فاز 6 با وسیله نقلیه شخصی هم از طریق این جاده صورت می‌گیرد. به این صورت که باید حرکت در جاده خاکی که در ضلع غربی دانشگاه آزاد قرار گرفته را ادامه داد تا به فاز 6 رسید. در صورتی که بخواهید به زمین‌های اوقافی بروید، بعد از اینکه دیوار دانشگاه آزاد را طی کردید، به یک دوراهی می‌رسید. اگر به سمت چپ دوراهی حرکت خود را ادامه دهید زمین‌های اوقافی را مشاهده خواهید کرد و در صورتی که به سمت راست بروید، به زمین‌های اصلی فاز 6 هدایت می‌شوید. پردیس یار در کنار شماست و به شما در خرید بهترین و مناسب‌ترین زمین کمک خواهد کرد.

قیمت زمین در فاز 6

به طور کلی؛ عوامل زیادی در قیمت زمین و ملک تاثیر دارند و قیمت ملک با توجه به عواملی مانند موقعیت قرارگیری ملک، سال ساخت، متراژ، نزدیکی به سیستم حمل و نقل عمومی، نزدیکی به خیابان‌های مهم شهر، امکانات رفاهی منطقه و… تعیین می‌شود. زمین‌های پردیس فاز 6 به دو دسته زمین‌های اصلی فاز 6 و زمین‌های اوقافی تقسیم می‌شوند. اگر قصد خرید زمین‌های وقفی دارید، باید بدانید که این زمین‌ها تفکیک شده‌اند و چهار دیواری آن‌ها مشخص است. قیمت زمین‌های وقفی به متراژ، موقعیت زمین‌ها و داشتن چاه آب بستگی دارد. اما نکته قابل توجه راجع به زمین‌های اوقافی این است که با وجود اینکه تفکیک شده‌اند و حریم و چهار دیواری دارند، اما مجوز ساخت ندارند.

از طرفی، زمین‌های اصلی پردیس فاز 6 هم بسته به اینکه متراژ آن‌ها چطور است و یا طبق چه تعداد سهمی تقسیم شده‌اند، قیمت متفاوتی دارند. زمین‌هایی که به جاده اصلی جاجرود نزدیک‌تر هستند قیمت بالاتری داشته و زمین‌های دورتر از این جاده نسبت به آن‌ها ارزان‌تر هستند. شما بسته به بودجه‌ای که در اختیار دارید، می‌توانید نسبت به خرید هر یک از این زمین‌ها اقدام نمایید. در صورتی که از سایت پردیس یار برای خرید و فروش زمین‌های پردیس فاز 6 استفاده کنید، می‌توانید زمین و یا ملکی را با موقعیت مناسب و قیمت باورنکردنی خریداری نمایید.

سایت نیازمندی املاک پردیس یار

اگر به دنبال ملک در شهر پردیس فاز 6 هستید یا می‌خواهید در یکی از فازهای شهر پردیس به رهن یا خرید ملک بپردازید، بهتر است به سایت پردیس یار مراجعه کنید. سایت پردیس یار، یک سایت نیازمندی املاک اینترنتی است که توسط آن می‌توانید آگهی‌های فروش خود را ثبت کنید یا به قصد خرید ملک آگهی‌های دیگران را ببینید. علاوه بر آگهی‌های  مربوط به خرید و فروش، می‌توانید سایر آگهی‌های اجاره، رهن، معاوضه و سایر خدمات مربوطه املاک پردیس را مشاهده کنید و یا آگهی‌های خود را به صورت رایگان در سایت قرار دهید تا متقاضیان ملک خود را پیدا کنید. سایت پردیس یار علاوه بر ثبت آگهی رایگان، به شما امکان دسترسی به مالکان و مشاوران املاک را می‌دهد.

سخن پایانی

در این مقاله از پردیس یار به معرفی و بررسی امکانات پردیس فاز 6 پرداختیم. فاز 6 یکی از فازهایی است که کاربری آن به صورت زمین‌های ذخیره شهری و دانش بنیان است. کاربری‌های این فاز باعث شده تا از نظر مالی فرصتی عالی برای سرمایه‌گذاران پدید آمده و با حرکت تدریجی به سوی توسعه، علاوه بر گسترش و پیشرفت فاز 6، شهر پردیس را هم مترقی کند. اگر به دنبال استفاده از این فرصت فوق‌العاده هستید، می‌توانید با مراجعه به سایت پردیس‌ یار و بررسی آگهی‌های مربوط به این فاز شانس خود را امتحان کنید و جزء افرادی باشید که از این فرصت استفاده می‌کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *